1976-ban a század Phantom gépeit rövid pár évnyi szolgálat után leváltották a Jaguar gépekre és áttelepültek a RAF Brüggen-i bázisára, Düsseldorftól nem messze a Német-Holland határ közelében. Ekkor kapták meg a Brit fejlesztésű taktikai nukleáris bombákat is, földi csapatok támogatására, egy európai nagy kiterjedésű háború esetén.
A Jaguárok 1984-ig voltak rendszerben, majd Tornado GR1-re cserélték le, nukleáris képességűk megmaradt ám a bombák számát megnövelték, a Tornado teherbírásának köszönhetően. A hidegháború végeztével a taktikai csapásmérés lehetősége 1994-ig megmaradt, majd a következő 4 évben fokozatosan csökkenteni kezdték a képességet és a bombák számát.
1991-ben a 31. század volt az első amelyik a szau-arábiai Dahran bázisra települt az Öböl-háború idején. A 31. század a reptéren vegyesen üzemelt más századokkal, köztük voltak a 13. század felderítő egységei is.
A 31. század volt az utolsó mely elhagyta Németországot és így megszűntetve a RAF jelenlétet 2001-ben.
A második Iraki háborúban 2003-ban, színtén elsőként települt át Kuwaitba vegyesen a 9. és a 617. századokból alkották az Ali Al Salem Ezredet.
A század jelvény.
1995-ben képességet kaptak az ALARM (Air Launched Anti Radiation Missile) - vagyis radar elhárító rakéták célbajuttatására (amerikai részről ezt a HARM látja el) az ellenséges légvédelem legyűrésére. Az amerikai szlengben ez a "Wild Weasel" nevet kapta, a NATO európai erőiben ez a feladat a Tornado-ra hárult, és itt a "Pathfinder" név ragadt rájuk. Habár valamennyi GR4-es Tornado-ok képesek ALARM rakéta szállítására, csak a 31. és a IX. századok lettek konkrétan erre specializálódva.
1999-ben váltottak a GR4-es gépekre, nem sokkal a a Koszovói háborúban találták magukat és Korzika szigetéről hajtottak végre repüléseket, végül 2001-ben települtek végleg Marham-be.
A bejegyzés trackback címe: